Sítotisk

Aplikace sítotisku přímo na textil je nejpoužívanější metodou potisku. Princip spočívá v protlačování barvy skrz šablonu.

Výhodou sítotisku je barevná stálost, trvanlivost a při vyšším počtu tisků příznivá cena. Vzhledem k náročné přípravě tiskových šablon je tato technologie vhodná pro zakázky od cca 20.ks. Lze tisknout speciálními efekty jako jsou glitry, 3D vystouplý potisk, reflexní, neonové či ve tmě svítíci barvy.

Transferový sítotisk: Inkoust se nanese na papír a až poté zažehlí na textil. Je vhodný tam kde výrobek není možné kvůli špatnému přístupu zafixovat na tiskovém stole nebo tam kde se v budoucnu budou tisky průběžně dodělávat. Papíry s natisknutým motivem lze uchovat pro budoucí použití.

Pro výrobu termotransferových potisků používáme též kombinaci sítotisku a digitálního tisku. Barvy se vytisknou na digitální tiskárně, podtisknou sítotiskem speciální bílou, případně čirou barvou a po nanesení a zasušení jsou připravené k aplikaci. Výhodou je velmi dobrá odolnost, lze prát na 60°C.

Sítotiskem lze tisknout na trička a polokošile, mikiny, dresy a jiné výrobky. Textil můžete objednat v našem eshopu. Na konci objednávky označte políčko „Chci potisk nebo výšivku“. Lze objednat i přes email , případně dodat vlastní textil.

výhody:

  • odolnost při praní
  • kombinace sítotisku a digitálního tisku umožňuje vyrábět velmi odolné plnobarevné potisky

nevýhody:

  • nevhodný pro kusové zakázky

Napište nám

V případě dotazu nebo nezávazné poptávky nás neváhejte kontaktovat

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.